DSC_0196

Kil Tablet Etkinliğimiz

Tarihte yazı ilk kez, Ziggurat adı verilen tapınaklara yapılan bağışların kayıt altına alınmasıyla Sümerliler tarafından MÖ 3500’lü yıllarda Mezopotamya’da icat edilmiştir. Böylelikle tarihi çağlar başlamıştır.Daha sonra ise diğer bir Mezopotamya devleti olan Asurlular tarafından bugünkü Çorum Boğazköy olan o dönemdeki ismiyle Hattuşaş’daki Hititlerle ticaret yapılarak Sümer çivi yazısı Anadolu’ya taşınmıştır.Beşsekiz Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri sosyal bilgiler dersinde bu Sümer çivi yazısına yeniden hayat vererek bu yazının bu topraklarda bir kez daha kullanılmasını sağladılar. Böylelikle tarihe ait olan yazı kavramını kökenine inerek, yaparak ve yaşayarak öğrendiler.

0
DSC_0556

24 Kasım Öğretmenler Günü Yemeği

Beşsekiz Ortaokulu öğretmenleri Tunatan  Tesislerinde bir araya gelerek öğretmenler gününü gönüllerince kutladı. Hep birlikte nice öğretmenler gününe.

 

0
IMG-20171124-WA0106

24 Kasım Öğretmenler Günü Vefa Ziyareti

Vefa duygusunu unutmayan öğrencilerimiz ilkokul öğretmenlerini ziyarete giderek onların emeklerine teşekkür etti. Eski öğretmenlerine olan minnetlerini bir nebze de olsa gösterebilmek adına öğretmenlerini bu özel günlerinde yalnız bırakmak istemeyen öğrencilerimiz, öğretmenlerine duygusal anlar yaşattı.

Bizleri yetiştiren ve bu uğurda her türlü zorluğa katlanan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız.

0
DSC_0628

Beşsekiz Singing Fest

İngilizce zümremiz yine muhteşem bir etkinliğe imza attı. Okulumuz salonunda gerçekleşen etkinlikte her sınıftan öğrencilerimiz İngilizce şarkılar söylerken sahne şovlarıyla ve kostümleriyle görsel şölen sundular.

 

0
DSC_0340

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Her 10 Kasım’da ölümüne haykıran siren sesi yüreğimizi delecek. Her 10 Kasım’da her birimizin omzu tıpkı o gün ebedi yolculuğuna seni taşıyan omuzlar gibi  görevini bilerek bekleyecek, ve biz seni omzumuzda, başımızın üstünde gururla,aşkla,ilelebet taşımaya gönüllü neferlerin olarak and içtik Atam.

0
DSC_0060

Beşsekiz Öğrencileri Meclis Başkanını Seçti

Beşsekiz Ortaokulları olarak temel inançlarımızdan birisi de öğrencilerimizde demokrasi bilincinin benimsenmesidir. Bu amaçla yürüttüğümüz okul meclis başkanlık seçimi büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirildi. Meclis başkanı adayı öğrencilerimiz propagandalarını demokratik bir biçimde gerçekleştirip çalışmalarını, öğrencilerimizle paylaştılar. Öğrencilerin sandık başına giderek oy kullandığı seçimler keyifli ve heyecanlı bir ortamda kıran kırana mücadeleyle geçti. Başkan Adayları büyük bir heyecanla sonuçları beklediler. 8. sınıf öğrencilerimizden Dila Naz Öner Okul Temsilciliği görevini üstlenen isim oldu.

Demokrasinin okulumuzda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi , başkan ve başkan yardımcısını   kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz.

0
DSC_0212

Beşsekiz Ortaokulu’nda Yine Bir Veli Toplantısı Heyecanı Yaşandı

Özel Beşsekiz Ortaokulu tüm sınıfların veli toplantısı 29 Ekim Pazar günü yapıldı. Toplantıya ilgi oldukça fazla oldu. Velilerle tek tek görüşüldü. Öğrencilerimizin; ders, davranış ve gelişimleri ile ilgili bilgiler verildi. Bizleri her zaman destekleyen ve hiçbir zaman yalnız bırakmayan, katılım sağlayan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

0
DSC_0534

Kutlu Olsun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız! Yaşasın Cumhuriyet

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94. yıl özel kutlama törenimiz; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan söylenmesinin ardından, Sosyal Bilgiler dersi öğretmenimiz Nur Sevinçgül’ün günün anlam ve önemini anlatan konuşması ile devam etti. Tören programımızda “Cumhuriyet” teması kapsamında yer alan, öğrencilerimizin görev aldığı koro, oratoryo, şiir gösterileri tüm velilerimiz ve öğretmenlerimizin alkışları eşliğinde gururla, coşkuyla sergilendi.

Cumhuriyetin 94. kuruluş yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.
Ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

0
DSC_0087

Öğrencilerimizin Cami Ziyareti

Beşinci sınıf öğrencilerimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ‘Camiyi Genel Özellikleriyle Tanıma’ konusu kapsamında Sakarya Üniversitesi Kampüs Cami’sini ziyaret etti.Öğrencilerimize minber, kürsü, mihrap hakkında bilgiler veren Cami İmam Hatibi, camilerimizin ibadethane olmasının yanında kardeşliğinin, birlik ve beraberliğin de pekiştirilmesinde önemli bir yere sahip olduğunu hatırlattı.

0
DSC_0150

Okul Aile Birliği Seçimi Yapıldı

Okulumuzda Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları ve Temel İlkeleri ile Atatürk İnkılap ve İlkeleri doğrultusunda yetiştirmek üzere; okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve ailelerle iş birliği yapmak amacı ile 23 Ekim 2017 Pazartesi günü Okul Aile Birliği seçimi yapıldı.

Görev alan tüm velilerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

0