21845521_10155582543009333_797408458_o

Beşsekiz Ortaokulları İzmit’te İlk Gün Heyecanı

Beşsekiz Ortaokullarında ilk gün heyecanı İzmit’te de yaşandı. Bu yıl İzmit’e açılan Beşsekiz Ortaokulunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından dersler hızla başladı. Bu yıl sadece 5.sınıf öğrencileri ile eğitim öğretime başlayan İzmit Beşsekiz Ortaokulunda öğrenciler ilk derslerine girdiler ve ilk ödevleri ile buluştular. Eğitim kadrosu ve öğrenciler hep birlikte açılışa özel pasta kesip, öğle yemeğini birlikte yediler.

0
2 (12)

5. Sınıflar Oryantasyon Programımızı Gerçekleştirdik

5. sınıflarımızla dolu dolu geçirdiğimiz oryantasyon programının sonuna geldik. Greetings, Numbers, Colours, Alphabet and Spelling konularını eğlenceli aktivitelerle tekrar ettik. Ögrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kaynaşmasına olanak sağladık.  Öğrenirken eğlenilebilecegini gören öğrencilerimiz, artık yeni eğitim öğretim yılına hazırlar.

0
3V7A1208

The Emperor’s New Hair

Yıl sonu gösterimizde ‘Kral Çıplak’ oyununun bir uyarlaması olan ‘İmparator’un Yeni Saçı’ adlı oyunu sergileyen öğrencilerimiz oyunculukları ve telaffuzları ile dikkat çektiler.

0
3V7A1408

Spiderella

Örümcekten Sindirella olursa adı da tabiki Spiderella olur. Yıl sonu gösterimizde Spiderella’nın Cicada Prens ile mutluluğu yakalama yolunda geçen serüveni sahnede göz doldururken izleyicilerimizin keyifli vakit geçirmelerini sağladı.

0
DSC_1166

Beşsekiz Piknikte

Beşsekiz Ortaokulu olarak tüm öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte 2016-2017 eğitim öğretim yılının stresini Poyraz’lardaki  piknik buluşmasında attık. Doğa ile baş başa gönüllerince eğlenen öğrencilerimiz  keyifli bir gün geçirdiler.

0
DSC_0844

Beşsekiz’de Oyun Coşkusu

İngilizce zümresinin her yıl düzenlediği English Fair etkinliğimizi bu yıl da coşkuyla gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz hazırladıkları İngilizce oyunları aileleri ve arkadaşlarıyla oynayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

0
IMG_20170417_141518_120

Okulumuz 7. Sınıf Öğrencileri Arasında Münazara Yapıldı

7. sınıflar arasında münazara yarışması yapıldı.
Okul idarecilerinin ve öğrencilerimizin izleyici olarak katıldığı yarışmada, İngilizce Öğretmeni Mesut Çalış, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Yunus Emre Keskin, Matematik Öğretmeni Ümmiye Mat ve Müdür Yardımcısı Hatice Ağkül jüri üyeliği yaptı.
Münazara yarışmasında ‘Zaman Bizi Yönetir’ tezini, Zahit Agah Aşık, Dila Naz Öner, Hasan Çetinkaya ve Serra Nur Dursun savundu. ‘Biz Zamanı Yönetiriz’ tezini ise Melisa Nur Yavuz, Ozan Duman, Beren Aydın ve Mertcan Altun savundu.
Münazarayı kazanan ‘Zaman Bizi Yönetir’ tezini savunan grup oldu.
Bu münazara ile öğrencilerin Türkçeyi doğru ve etkili kullanmaları, kendini özgürce ifade etmeleri ve özgüven oluşturmaları hedeflendi. Münazaramıza katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

0
DSC_0732

Şampiyonlarımız Yemekte Buluştu

2016-2017 Eğitim- Öğretim yılında spor ve yetenek yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize yemek düzenledik. Gecemizden fotoğraf kareleri…

0
DSC_0751

Hacivat ve Karagöz Okulumuzda

Dünya Tiyatroları Haftası kapsamında okulumuzda gerçekleştirilen Geleneksel Türk Tiyatrosu örnekleriyle öğrencilerimiz eğlenirken geçmiş günlerin atmosferini de yaşamış oldular.

0
DSC_0265

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü

Büyük kahramanlıkların yaşandığı, sayısız askerimizin şehit olduğu, Türk Ulusunun kazandığı zafer ile Çanakkale’de yazılan destan 102. yıl dönümünde öğrencilerimiz tarafından özenle hazırlanan bir törenle kutlandı.Bu tarihi günü çok hassas bir şekilde hatırlayan Beşsekiz öğrencileri bu önemli günde ülkenin kurtuluşu için canını göz kırpmadan feda eden şehitlerimizi, canla başla vatan için mücadele veren milletimizi duygu yüklü bir şekilde anlattılar.Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu destanın yazılması için canlarını veren şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

0