İnsan Kaynakları

insankaynaklari-1

Beşsekiz Ortaokulları’nda çalışmak ister misiniz?

Başvurduğunuz bu ilan zaman içinde değerlendirilecek bir genel başvuru niteliğindedir. Belirli bir pozisyona bağlı olarak yayınlanmamaktadır.

Lütfen başvurmak istediğiniz alanda yayınlanmış bir ilanımız yoksa, çalışmak istediğiniz bölüm, pozisyon, ili ve kariyer hedeflerinizi belirten açıklamayı “Diğer Bilgiler-Eklemek İstedikleriniz” bölümüne yazınız.

Özgeçmişiniz ileride oluşabilecek uygun pozisyonlarda değerlendirilecek ve niteliklerinize uygun bir pozisyon oluşması halinde sizinle irtibata geçilecektir.

Beşsekiz Orta Okulları’na göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, çalışma yaşamınızda başarılar dileriz.

Adınız Soyadınız(gerekli)

E-Posta Adresiniz (gerekli)

Kısa Özgeçmişiniz

Cv'nizi Ekleyin

yeniortaokulkonsepti-1

Beşsekiz Ortaokulları, Boyut Eğitim Kurumları’nın 12 yıllık tecrübesini Sakarya’ya taşıdığı yeni ortaokul projesidir. Amacımız; Ortaokul gibi bir öğrencinin hayatında hem psiko-sosyal hem de akademik gelişimi açısından son derece önemli olan ama ülkemizde gereken önem verilmemiş bir döneme farklı bir bakış açısıyla bakmak; yeni bir ortaokul konsepti yaratmaktır.

Öğrencinin temel akademik beceri ve davranış değerlerini kazandığı İLKOKUL eğitiminde, ailelerin “okula değil, öğretmene göre” seçim yapmasının doğru olduğunu düşünüyoruz.

ORTAOKUL ise artan ders çeşitliliği, iyi bir lise kazanma hedefiyle akademik eğitimin önem kazandığı; tek bir öğretmenin değil sistematik eğitimin, yani okulun öne çıktığı bir döneme denk düşer.

Bu nedenle özel okulun; özel okul imkânlarına en çok ihtiyaç duyulan dönemde, yani ortaokulda tercih edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden Ortaokul’u seçtik. Ortaokulu ülkemizin koşullarına göre yeniden yorumladık.

İyi bir üniversite kazanmanın güvencesi olarak iyi bir liseye gitme hedefi, yabancı dili zamanında öğrenmenin önemi… Sevgili aileler, kaygılarınızın farkındayız, bu yüzden okulumuzda yoğun bir akademik program uyguluyoruz. Ama sınav uğruna çocuklarımızı ezbercilik tuzağına düşürmeden, farklı eğitim yaklaşımlarını kullanarak eğlenerek öğrendikleri bir akademik programdan yanayız. Bir yandan da ergenliğe denk düşen bu önemli dönemde onların kendilerini tanımaları, ihtiyaç ve yeteneklerinin farkına varmaları ve kendilerini geliştirebilmeleri için imkanlar yaratıyoruz.

Kısacası hayattan koparmadan hayata hazırlıyoruz.

boyutegitimkurumlari-1

Boyut Eğitim Kurumları olarak her zaman hedefimiz takip eden değil takip edilen olmaktır. Bu yüzden de eğitim dünyasının öncü girişimleri önceliğimiz olmuştur. Yapılanı, var olanı değil; yapılmayanı veya yapılanı alışılmışın dışında, farklı boyutlarla ele almayı tercih ettik.

Tüm girişimlerimizde hep bir ayağımız Sakarya’da diğer ayağımız İstanbul’da oldu.

Özel eğitim okulumuzla 2002 yılında faaliyete başladığımızda Türkiye’de engelli çocuklarımızın okul ihtiyacını görerek bu alanda önce Sakarya’da sonra İstanbul’da olmak üzere onların yaşama daha yakın olabileceği okullar açtık.

Türkiye’de sağlık personeli açığı bilinen, ancak bir türlü çözülemeyen bir sorundu. Bu ihtiyaçtan hareketle 2009 yılında Türkiye’nin ilk özel sağlık meslek lisesini hayata geçirdik. Ertesi yıl İstanbul Maltepe’de açtığımız okulumuzla da İstanbul’un ilk sağlık meslek lisesini açmış olduk.

2013-2014 yılında okulumuz ilk mezunlarını verdi. Onların hem meslek sahibi olmaları hem de çeşitli üniversitelerde eğitim hayatlarına devam etmelerini görmek bizi mutlu kılmıştır. Birçoğu üniversite ile çalışma hayatlarını bir arada götürerek lisemizde aldıkları eğitimin meyvelerini toplamaya başladılar. 2014-2015 yılında da İstanbul’daki okulumuz Dora Maltepe Sağlık Meslek Lisesi ilk mezunlarını vermiş olacak.

Yeni eğitim sistemi ile ortaokul önemli hale geldi. Öyle ki nitelikli bir ortaokul eğitimi iyi bir lisenin, iyi bir lise eğitimi de iyi bir üniversitenin kapılarını açmak anlamına geliyor. Bu noktada ortaokul döneminin önemi bir hayli artıyor. Avrupa ve Amerika’da yüzyıllık ortaokullar var. Bu okullar sadece bu dönemin eğitimine eğiliyor. Biz de bu noktada kalıcı kültürü olan bir ortaokul oluşturalım düşüncesiyle işe koyulduk. Beşinci sınıfı hazırlık sınıfı olarak tasarladık. “Haftada yirmi saat İngilizce ile yabancı dili öğretelim; diğer taraftan da doğru lise kazandırmanın, gelecek noktasında iyi ve isabetli seçimler yapmanın çalışmalarını hep birlikte gerçekleştirelim” diye düşündük.

Boyut Eğitim Kurumları olarak teknolojiye, yeniliklere ve yaşam boyu öğrenme prensibine inanıyoruz. Bu yüzden okullarımızda yaratmaya çalıştığımız eğitim-öğretim kültürünü yurt dışından çeşitli makaleleri paylaştığımız bloglarla beslemeye çalışıyoruz. Sosyal medya aracılığıyla kendimiz için öğrendiklerimizin tüm eğitim camiasına malolmasını amaçlıyoruz. Bu amaçla 2015 yılında ortaokul eğitimine odaklanan “İkinci Dört” isimli bloğumuzu kurduk. Sağlık Meslek Eğitimi üzerine başka bir blog’un da çalışmalarına devam ediyoruz.

misyonvevizyon

Boyut Eğitim Kurumları olarak her zaman hedefimiz takip eden değil takip edilen olmaktır. Bu yüzden de eğitim dünyasının öncü girişimleri önceliğimiz olmuştur. Yapılanı, var olanı değil; yapılmayanı veya yapılanı alışılmışın dışında, farklı boyutlarla ele almayı tercih ettik.

BEŞSEKİZ ORTAOKULLARI’NDA MİSYONUMUZ:

Beşsekiz Ortaokulları’nda çerçevesini çizdiğimiz ortaokula özgü kurumsal kültür aracılığıyla öğrencilerimizi; en  modern sınıflarda ve en doğru sistematikle; kendine güvenen, bilgiye ulaşma ve bilgiyi kullanma becerisine sahip, doğaya ve çevresine duyarlı ahlaki değerlere sahip ülkemizi geleceğe taşıyacak bireyler olarak yetiştirmektir.

BEŞSEKİZ ORTAOKULLARI’NDA VİZYONUMUZ:

Geleceğin bilinmeyen dünyasına karşı doğru soruları sorarak, değişen ihtiyaçlara göre farklılaşan alanlarda doğru cevapları veren ortaokula özgü yeni bir eğitim kültürü oluşturmak, kurduğumuz ve kuracağımız ortaokullarda bu eğitim yaklaşımını yaygınlaştırmaktır.