logo
İletişim

Yeni Ortaokul Konsepti

ORTAOKUL, iyi bir lise kazanma hedefiyle akademik eğitimin önem kazandığı; tek bir öğretmenin değil sistematik eğitimin, yani okulun öne çıktığı bir döneme denk düşer.

Director of Lower School, Kate Juergens

Thank you for your interest in Ed School. We are honored that you are taking the time to learn about – a truly magical place.

Music and Instrumental, Bonnie Fraenza

Thank you for your interest in Cathedral School for Boys. We are honored that you are taking the time to learn about – a truly magical place.

School Chaplain, Anita Jacobs speaks

Start the admission process by going online and submitting a request for information. Should spots become available between these dates.

Beşsekiz Ortaokulları, Boyut Eğitim Kurumları’nın 12 yıllık tecrübesini Sakarya’ya taşıdığı yeni ortaokul projesidir. Amacımız; Ortaokul gibi bir öğrencinin hayatında hem psiko-sosyal hem de akademik gelişimi açısından son derece önemli olan ama ülkemizde gereken önem verilmemiş bir döneme farklı bir bakış açısıyla bakmak; yeni bir ortaokul konsepti yaratmaktır.

Öğrencinin temel akademik beceri ve davranış değerlerini kazandığı İLKOKUL eğitiminde, ailelerin “okula değil, öğretmene göre” seçim yapmasının doğru olduğunu düşünüyoruz.

ORTAOKUL ise artan ders çeşitliliği, iyi bir lise kazanma hedefiyle akademik eğitimin önem kazandığı; tek bir öğretmenin değil sistematik eğitimin, yani okulun öne çıktığı bir döneme denk düşer.

Bu nedenle özel okulun; özel okul imkânlarına en çok ihtiyaç duyulan dönemde, yani ortaokulda tercih edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden Ortaokul’u seçtik. Ortaokulu ülkemizin koşullarına göre yeniden yorumladık.

İyi bir üniversite kazanmanın güvencesi olarak iyi bir liseye gitme hedefi, yabancı dili zamanında öğrenmenin önemi… Sevgili aileler, kaygılarınızın farkındayız, bu yüzden okulumuzda yoğun bir akademik program uyguluyoruz. Ama sınav uğruna çocuklarımızı ezbercilik tuzağına düşürmeden, farklı eğitim yaklaşımlarını kullanarak eğlenerek öğrendikleri bir akademik programdan yanayız. Bir yandan da ergenliğe denk düşen bu önemli dönemde onların kendilerini tanımaları, ihtiyaç ve yeteneklerinin farkına varmaları ve kendilerini geliştirebilmeleri için imkanlar yaratıyoruz.

Kısacası hayattan koparmadan hayata hazırlıyoruz.