SINIFLARIMIZ DERSLERE ÖZEL

Sınıflarımız ise sınıflara değil, derslere özel! Beşsekiz Ortaokulları’nda her dersin ayrı bir sınıfı var. Branş öğretmenlerimiz sınıflarını o ay işledikleri konunun gereklerine göre düzenleyebiliyorlar. Öğrencilerimiz de konularına daha iyi odaklanabiliyor, paylaşmak istediklerini sınıfın duvarlarına asabiliyorlar.

SINIRLARI KALDIRDIK

Evet, dersin ayrı bir sınıfı var ama öğrencilerimiz sadece sınıflarında öğrenmiyorlar. Çok amaçlı salon, kütüphane ve okuma odası gibi mekan tasarımlarıyla öğrenme atmosferini bildiğimiz sınıf anlayışının dışına taşıdık. Okul içinde ve dışında yapılan etkinlikleri de öğrenme sürecinin bir parçası olarak değerlendirdik.

ÇÜNKÜ ÖĞRENMENİN SINIRI YOK!

Tüm duvarlarından tutun koridorlara okulunun her köşesini öğrencilerimizin öğrenme macerasının bir parçası. Pasif bir dinleyici olmanın çok ötesinde elleriyle dokunarak, gözleriyle görerek, deneyip yanılarak öğrencilerimiz zevkle öğrendikleri hiçbir konuyu unutmuyorlar. Beşsekiz Okulları’nda bulabileceğiniz en dağınık yer her zaman öğretmenlerimizin masalarıdır. Çünkü onlar da öğrencilerimizle birlikte, çalışıyor, keşfediyor ve öğreniyorlar.

BU OKULDA HAYAT VAR!

Öğrencilerimizi okullarını benimsemeleri bizim için çok önemli… Öğrencilerimiz söz konusu olduğunda, okulumuzun kapıları her zaman açık. Okul saatleri dışında düzenlediğimiz etkinliklerde de çocuklarımızla birlikte olmak, onlarla aynı havayı solumak bizi çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin okullarını evleri gibi benimsemeleri, her sabah koşa koşa gelmelerini istiyoruz. Mutlu oldukları okullarında onların daha başarılı olacağını biliyoruz.

Merhaba, hoşgeldiniz