fbpx

Cihangir Avcı

Cihangir AVCI Matematik Öğretmeni

1989 yılında Sakarya’da doğdum. Ortaokul ve lisede oldukça rahat bir öğrenciydim. Dolayısıyla matematik öğretmenleriyle yıldızım pek barışmadı. Öğretmenliğin kişinin karakteriyle doğrudan ilgili olduğunu düşünürdüm. Örnek aldığım İngilizce öğretmenim sayesinde önce üniversite okumaya sonrasında Matematik Bölümü okumaya karar verdim. Amacım sırasıyla iyi bir insan –iyi bir öğretmen-iyi bir matematikçi olmaktı.

Bülent Ecevit Üniversitesinde öğrencilik yıllarında Arif Amirov’u anma adına gerçekleşen Uluslararası Matematik Sempozyumuna katıldım. Dünyanın dört bir yanından gelen matematikçilerden cebir ve geometri alanında dersler aldım. Popüler olan, zihin bulandıran kısacası; öğrenciye faydası olacağını düşünmediğim organizasyonlardan uzak durdum. İnsanı anlamaya yönelik okumalar yaptım. İnsan psikolojisi hakkında eğitimler aldım.

Eğitimde başarının bir virüs olduğunu düşünen ve başarı arttıkça bu virüsün daha çok yayıldığını hisseden ben öğretmenliğe başladığımdan bu yana sınav gruplarıyla çalışmaya özen gösterdim. Çeşitli okul ve kurumlarda ortaokul ve lise ayırmaksızın hep çok yönlü çalıştım.

Lisede ve üniversitede öğrencilik hayatım müzik ve spor ile iç içeydi. Lisede ve üniversitede rock gurubunda baş gitaristtim. Lisede okul basketbol takımında, üniversitede ise fakülte basketbol takımında görev aldım.

Öğrencilerimle ders dışında basketbol ve futbol oynamaktan, stüdyoda birlikte birkaç parça çalmaktan keyif alırım. Kitap okumak için kendime vakit ayırırım. Beşsekiz Ortaokulları Sakarya Kampüsünde görev yapıyorum.

Merhaba, hoşgeldiniz