Gülsüm Tetik

Gülsüm Tetik Türkçe Öğretmeni

1989’da Aydın’da doğdum. 2008-2012 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.2013 yılından beri çeşitli özel dershaneler, kolejler ve etüt merkezlerinde 5, 6, 7 ve 8. Sınıf kademelerinde Türkçe öğretmenliği yaptım

Ana dilimizin inceliklerini hissetmeyi ve hissettirmeyi görev edinmiş bir eğitimci olarak önceliğim, öğrencilerime Türkçe dersini sevdirerek öğrenmeye teşvik etmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Amacım öğrencinin görsel algısını, düşünce becerisini geliştiren dikkat süresini uzatan hem eğitsel, kültürel, sanatsal aktivitelerle hem de ihtiyaç duyulan ve öğrenciye göre şekillenen aktivitelerle öğrencileri desteklemektir. Derslerimizin verimliliği kadar eğlenceli olmasına da öncelik vermekteyim.

Öğrenmenin gerçekleşmesinde oyunlaştırmanın,  proje temelli öğrenmenin önemine inanan bir öğretmen olarak meslek hayatım boyunca çeşitli eğitimlere katılmayı kendime görev edindim: Hızlı Okuma, Travma ve Doğal Afetlerde Psikososyal Destek, Çocuk ihmal ve İstismarı, Çocuklar İçin Söyle, Sağlık Kurumlarında iletişim, Girişimcilik Günleri, Grafik Animasyon ve Çizgi Film Tasarımı son olarak da  Sakarya Eğitim İnovasyon Zirvesine katıldım.

Tabiat Kadınları Yürüyüş grubu, Toplum Gönüllüleri, Akut Arama–Kurtarma Derneği üyesiyim. Sportif faaliyetlerde bulunmayı, yüzmeyi, satranç oynamayı, doğa yürüyüşleri yapmayı severim. Sanat tarihi, arkeoloji ve mitoloji alanlarıyla da ilgilenmek hoşuma gider.

Üretken, dinamik, heyecanlı, teknolojiyi takip eden bir eğitimci olarak 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle Özel Beşsekiz Ortaokulları Sakarya ailesine katılmış bulunmaktayım.

Merhaba, hoşgeldiniz